Jesteś tutaj: Home Aktualności Podsumowanie wizyty w ramach projektu Comenius

Podsumowanie wizyty w ramach projektu Comenius

„POPRZEZ MAŁE KROKI KU WIELKIM CZYNOM"
WIZYTA MIĘDZYNARODOWEJ MŁODZIEŻY W L.O. GRÓJEC

To był tydzień pełen wrażeń. Uczniowie i nauczyciele L.O. im. P.Skargi w Grójcu nigdy wcześniej nie mieli możliwości gościć u siebie tak licznej grupy obcokrajowców. Wizyta ponad sześćdziesięcioosobowej grupy młodzieży i nauczycieli z dziesięciu krajów Unii Europejskiej w dniach 3-9 listopada 2013r wymagała sprawnej organizacji i zaangażowania. Przy ścisłej współpracy nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i rodziców egzamin został zdany celująco, wrażenia i opinie uczestników spotkania są miłym dowodem na to, że polska gościnność to nie mit.

 

Wizyta w Polsce odbyła się w ramach współpracy między szkołami z Polski, Słowacji, Węgier, Łotwy, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji, Grecji i Turcji, realizującymi projekt 'Comenius – Uczenie się przez życie' pt. „Through Small Steps to Giant Leaps – my contribution to a United Europe" w latach 2013-2015, mający na celu propagowanie postawy aktywnego obywatela. L.O. im. P.Skargi w Grójcu jest koordynatorem całego projektu. Wizyta w Polsce miała na celu porównanie systemów politycznych w w/w krajach oraz zapoznanie uczniów z organizacjami pozarządowymi aktywnie działającymi na rzecz środowiska lokalnego.

Młodzież brała udział w wielu wydarzeniach, m.in. otwartej debacie, głosowaniu na najlepsze LOGO projektu, konkursie na najlepszą potrawę z jabłka, spotkaniach z przedstawicielami organizacji pozarządowych, ze Starostą Powiatu Grójeckiego i Burmistrzem Miasta i Gminy i Grójec oraz posłem na Sejm p. Mirosławem Maliszewskim, a także w prezentacjach multimedialnych dotyczących szkół, systemów politycznych i organizacji społecznych.

Uczniowie mieli również możliwość porównania systemów edukacji poprzez udział w lekcjach przedmiotowych. Młodzież integrowała się poprzez cały czas pobytu, goszcząc u siebie w domach rówieśników z innych krajów, jeżdżąc na wycieczki do Sejmu, Zamku Królewskiego i Belwederu w Warszawie lub po okolicy (np. Muzeum Pułaskiego w Warce, grupa producencka „Jabłuszko") oraz uczestnicząc w wieczorku integracyjnym w budynku szkoły. Podczas pokazu talentów na wieczorze integracyjnym zaprezentowało się około dwudziestu uczniów z Polski i z przybyłych krajów. Słodki tort przy świecach oraz wspólna zabawa przy muzyce były miłymi akcentami podczas spotkania.

Wizyta w Polsce z pewnością utkwi w pamięci nie tylko naszym gościom ale również polskim uczestnikom programu Comenius. Komentarze, które otrzymaliśmy od uczestników wizyty są pełne wdzięczności i podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania: uczniom, rodzicom i nauczycielom. Bez nich projekt ten nie skończył by się takim sukcesem. Współpraca ze szkołami partnerskimi będzie nadal kwitła. Jesteśmy w trakcie przygotowywania kolejnej wizyty, tym razem w Portugalii, która odbędzie się w styczniu 2014r.

Podziękowania dla osób i instytucji, które nas wsparły: p. Marian Gorski - Starosta Powiatu Grójeckiego, p. Antoni Stankiewicz, ACTIV P.P.H.U., Ferrero, PepsiCo, Muzeum Pułaskiego w Warce, p. Leszek Przybytniak – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Więcej na temat projektu można dowiedzieć się na stronie: comenius.logrojec.pl

Paweł Pośnik
koordynator projektu

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm