Jesteś tutaj: Home Aktualności

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy

Panu Radnemu Jackowi Antoniewiczowi

za przekazanie darowizny na zakup książek i wyposażenia

do biblioteki naszej szkoły

1425901098661072859

nauczyciel-bibliotekarz

20 Lat Minęło…

       Białe święta to wymarzony czas dla wielu, czas radości i wyjątkowej atmosfery. W oczekiwaniu na nie, miłośnicy muzyki mogli wysłuchać utworów świątecznych, uczestnicząc w jubileuszowym XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej, który odbył się w Grójeckim Ośrodku Kultury w dniu 8 grudnia 2021r.

20211208 131127 20211208 131234

       Temat przewodni tegorocznego festiwalu - „White Christmas”, wprowadził sympatykówmuzyki w magiczną atmosferę spokoju, ciepła i bliskości. Magiczne było również to, że jużminęło 20 lat, odkąd po raz pierwszy uczestnicy festiwalu stanęli na scenie. Magia tamtego wydarzenia trwa nadal. Wykonawcy po raz kolejny zaprezentowali utwory na wysokim poziomie, a widownia wspierała ich gromkimi brawami uczestnicząc we wspólnej zabawie. Swą obecnością imprezę uświetnili: Krzysztof Ambroziak – Starosta Powiatu Grójeckiego, Jolanta Sitarek – vice Starosta, Marzena Kołacz-Rosołowska i Andrzej Zaręba – członkowie Zarządu Rady Powiatu, Dariusz Gwiazda – Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

20211208 160912 20211208 162621

 

       W związku z przesuniętym pierwotnym terminem imprezy oraz obostrzeniami wynikającymi z obecnej sytuacji epidemiologicznej, w festiwalu uczestniczyła ograniczona liczba uczestników i publiczności. Wykonawcy, którzy przybyli m.in. z Warszawy, Radomia, Lublina, Katowic, Włocławka i oczywiście z Grójca i okolic, rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych próbując przekonać jury, że to właśnie oni zasługują na nagrodę Grand Prix festiwalu. Zdaniem pani Ady Pośnik, przewodniczącej jury festiwalu, wszyscy oni pokazali radość z wykonywania utworów i motywację, która może stać się inspiracją dla innych.

20211208 163453 20211208 130921

       Organizatorzy imprezy: Grójecki Ośrodek Kultury, Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi w Grójcu oraz Szkoła Języków Obcych ‘ENGLINK’, zadowoleni są z faktu, że festiwal cieszy się szerokim zainteresowaniem uzdolnionych wykonawców, co przyczynia się do wysokiego poziomu wykonania utworów konkursowych.

 DSC08743 DSC09008

      Główną nagrodę Grand Prix Festiwalu zdobyła Helena Malaci-Mercurio z Warszawy, zwyciężczyni kategorii powyżej 16 lat, za wykonanie utworu „It’sbeginning to look a lot likeChristmas”. Laureatami festiwalu w pozostałych kategoriach zostali: Hanna Wojtczak (Tarczyn) – kategoria do lat 9 ,Patrycja,Natalia Królik (Warszawa) - kategoria 14-16 lat. Nagrodę publiczności otrzymała Klaudia Warda (Radom). Nagrody specjalne powędrowały do: Bartłomieja Nowaka (Radom) - nagroda Dyrektora GOK - u, Mai Nadolskiej (Gałków) – nagroda przyjaciela festiwalu, Macieja Szlachety .Pełną listę nagrodzonych można znaleźć na stronie internetowej Grójeckiego Ośrodka Kultury.

DSC09033 DSC09022

       Podziękowania dla głównych sponsorów festiwalu: p. Krzysztofa Ambroziaka – Starosty Powiatu Grójeckiego, p. Dariusza Gwiazdy - Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, Rady Rodziców przy grójeckim L.O., wydawnictwa Oxford University Press i Macmillan Polska, TOP Market Chynów oraz IPA Region Radom. Tegoroczny festiwal odbywał się pod patronatem Starosty Powiatu Grójeckiego i Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

       Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu młodzieży i ich rodziców, przyjemność śpiewania idzie w parze z nauką języka angielskiego oraz nabywaniem doświadczenia scenicznego. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach publiczność będzie mogła cieszyć się z występów szerokiej gamy uzdolnionych muzycznie wykonawców.                                                                                                

       Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom orazzapraszamy do Grójca na kolejną edycję festiwalu już za rok.

Więcej zdjęć z imprezy dostępna w galerii TUTAJ

 

Organizatorzy

Obowiązek noszenia identyfikatora

Informujemy, że od dnia 10.12.2021 r. na terenie Liceum Ogólnokształcącego
im. P. Skargi w Grójcu zostaje wprowadzony dla uczniów
obowiązek noszenia identyfikatorów.

Zasady noszenia identyfikatorów dostępne TUTAJ

Zebrania z Rodzicami 8-9.11.2021 r.

zebranie 8 9 11 ver2

Dzień Edukacji Narodowej 2021

       13 października 2021 roku był wyjątkowym dniem w życiu naszej szkolnej społeczności. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, a do grona uczniów przyjęci zostali pierwszoklasiści. Uroczyste obchody zwieńczyła szkolna akademia, w której uczestniczyła część uczniów naszej szkoły, (ze względu na pandemiczne ograniczenia).

P1100393 P1100398

       Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie zastępca dyrektora pani Małgorzata Czacharowska przedstawiła krótki rys historyczny Święta Edukacji Narodowej. W dalszej części głos zabrała pani Iwona Kwapisz, dyrektor szkoły, która powitała przybyłych gości i złożyła nauczycielom, uczniom, rodzicom pracownikom i przyjaciołom szkoły życzenia. Pani Dyrektor poprosiła na scenę wyróżniających się uczniów, którzy otrzymali stypendia starosty grójeckiego. Gratulacje najlepszym złożył pan Paweł Siennicki, członek zarządu powiatu, a publiczność nagrodziła koleżanki i kolegów brawami. Następnie na scenie widzieliśmy nauczycieli, którzy otrzymali nagrody Dyrektora Szkoły za osiągniecia w swojej pracy. Składamy gratulacje i podziękowania.

P1100435 P1100423

Życzenia i podziękowania wszystkim w imieniu Rady Rodziców, na ręce Pani Dyrektor, złożyła pani Agata Deryng.
Po miłych chwilach, nastąpiła chwila uroczysta. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Słowa roty odczytała Alicja z klasy Ib. „Ślubuję” – powtórzyli przedstawiciele klas. Tym samym wszyscy stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu.

       Na początku października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Następnym punktem programu było przekazanie pałeczki swoim następcom przez ustępujący Samorząd Szkolny. Głos zabrali zarówno ustępujący przewodniczący Kacper Dąbrowski jak przewodniczący elekt Piotr Kiliańczyk.

P1100462 P1100407

       Na zakończenie klasy pierwsze przedstawiły krótki program słowno-muzyczny dla nauczycieli i pracowników szkoły. Wystąpili uczniowie ze wszystkich klas pierwszych. Starannie przygotowywali się do swojego debiutu na licealnej scenie i występ mogą zaliczyć do udanych. Życzenia od wszystkich licealistów złożył Kacper Dąbrowski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Symboliczny bukiet kwiatów na ręce Pani Dyrektor i „Sto lat” odśpiewane przez uczniów.

Podziękowania dla wszystkich uczestniczących w pracach nad uroczystością: p. P. Malchrowicza za przygotowanie ślubowania i pocztu sztandarowego, dla p. Z. Krawczaka za opiekę nad pocztem sztandarowym i nagłośnieniem oraz dla pocztu sztandarowego i uczniów pracujących przy nagłośnieniu , dla p. L. Madej (wraz z uczniami) za przygotowanie dekoracji, dla wychowawczyń klas pierwszych: p. B.Majewskiej, p. A. Krupy, p. I Bendyk, P. M. Oziemskiej i p. J. Ziółko i ich wychowanków za przygotowanie programu.

 

 

logo logrojec

Herb Polski

Ranking PERSPEKTYWY 2019

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu jest wśród najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.

Impossible becomes possible - young entrepreneurs in action 2019-2020

Energy Storage

WE ALL MIGRANTS - PROJEKT

Szkolny Klub Sportowy

sks

Współpraca z WAT

FUTURE OF HISTORY Project

foh logo

COMENIUS Project

 

ERASMUS Project

sifa

LO Grójec w programie IT-SZKOŁA

E-Laboratorium Matematyczne

Aktualnie Gościmy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Adres Szkoły

Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu
ul. Poświętne 17
05-600 Grójec

tel.: (048) 6642474
fax: (048) 6642489, (048) 6642646
e-mail: logrojec@poczta.fm